Skorzystaj z wiedzy
naszych specjalistów

Godziny przyjęć

Sobota

--

Niedziela

--

Poniedziałek

--

Wtorek

15:00 - 19:00

Środa

--

Czwartek

--

Piatek

--

urolog bemowo, Ursynów, włochy, bielany, ursus, wola, praga południe, warszawa

Urolog

  1. Urologia to specjalizacja zajmująca się diagnostyką, leczeniem i zapobieganiem chorób układu moczowego u mężczyzn i układu moczowo-płciowego u mężczyzn i kobiet. Urolodzy są wyspecjalizowani w badaniu i leczeniu różnych schorzeń dotyczących nerek, pęcherza moczowego, cewki moczowej, prostaty, jąder, najądrzy, oraz innych struktur anatomicznych związanych z układem moczowym i płciowym. Konsultacja u urologa jest wskazana w przypadku pojawienia się objawów takich jak krwiomocz (występowanie krwi w moczu), problemy z oddawaniem moczu, częstomocz (częste oddawanie moczu), bezmocz (brak moczu), zwiększenie ilości oddawanego moczu, bolesne parcie na pęcherz, ból w podbrzuszu lub okolicach narządów moczowo-płciowych również występujący w trakcie, ból w dolnej części pleców, pieczenie cewki moczowej przy oddawaniu moczu, brak możliwości powstrzymania się od oddania moczu, obrzęk kończyn dolnych, zaburzenia erekcji. Oto kilka przykładów obszarów, którymi zajmuje się urolog:

Choroby nerek: Urolodzy diagnozują i leczą różne choroby nerek, takie jak kamica nerkowa (tworzenie się twardych złogów w nerkach lub układzie moczowym), infekcje nerek, niewydolność nerek (stan, w którym nerki nie są w stanie skutecznie wykonywać swojej funkcji oczyszczania krwi i usuwania nadmiaru płynów i toksyn z organizmu), nowotwory nerek i inne.
Zakażenie dróg moczowych: może dotyczyć zarówno górnych (np. zapalenie nerek) jak i dolnych (np. zapalenie pęcherza moczowego) dróg moczowych. Jest spowodowane infekcją bakteryjną i może jeśli nie jest leczone odpowiednio prowadzić do zapalenia nerek,.
Choroby pęcherza moczowego: infekcje, nietrzymanie moczu, kamienie pęcherza moczowego, a także nowotwory pęcherza moczowego.
Choroby prostaty: Prostata jest narządem charakterystycznym dla mężczyzn, a urolog diagnozuje i leczy schorzenia prostaty, takie jak przerost prostaty (łagodny rozrost gruczołu krokowego), zapalenie prostaty i rak prostaty. Łagodny przerost gruczołu krokowego to schorzenie, w którym prostata stopniowo powiększa się i może uciskać cewkę moczową, powodując trudności w oddawaniu moczu. Objawy wiążą się z częstym oddawaniem moczu, słabym strumieniem moczu, koniecznością nocnego wstawania do toalety i uczuciem niepełnego opróżnienia pęcherza. Zapalenie gruczołu krokowego (zapalenie prostaty): jest to stan zapalny prostaty, który może być spowodowany infekcją bakteryjną lub niebakteryjną. Objawy mogą obejmować ból w okolicy miednicy, częste oddawanie moczu, trudności w oddawaniu moczu oraz ból podczas ejakulacji. Leczenie zależy od przyczyny zapalenia i może obejmować antybiotyki, leki przeciwzapalne i zmiany stylu życia.
Choroba kłębuszków nerkowych: To grupa chorób, które powodują uszkodzenie kłębuszków nerkowych, odpowiedzialnych za filtrację krwi. Przykłady to kłębuszkowe zapalenie nerek, które może być spowodowane przez infekcje, choroby autoimmunologiczne lub działanie niektórych leków

Usługi

Konsultacja urologiczna

Od PLN 300

Skontaktuj się z nami już dzisiaj

+48 606 804 275

7 Góra Med. © 2023 All Right Reserved