Skorzystaj z wiedzy
naszych specjalistów

Godziny przyjęć

Sobota

--

Niedziela

--

Poniedziałek

--

Wtorek

15:00 - 19:00

Środa

--

Czwartek

--

Piatek

--

neurolog bemowo, włochy, bielany, ursus, wola, praga południe, warszawa

Neurolog

Neurologia to dziedzina medycyny zajmująca się badaniem struktury, funkcji i zaburzeń układu nerwowego. Układ nerwowy to nie tylko mózg, ale również nerwy, które znajdują się w całym ciele człowieka. Głównymi obszarami badań neurologii są funkcje poznawcze, takie jak myślenie, uczenie się, pamięć i percepcja sensoryczna, a także regulacja ruchu, koordynacja, równowaga i inne aspekty układu nerwowego. Leczenie zaburzeń neurologicznych może obejmować farmakoterapię, terapię rehabilitacyjną, procedury neurochirurgiczne, terapię fizyczną i inne formy interwencji, w zależności od konkretnego schorzenia i potrzeb pacjenta. W neurologii dużą rolę odgrywa również opieka długoterminowa i zarządzanie przewlekłymi stanami neurologicznymi. W ostatnich latach rozwój neurologii jest również związany z postępem w dziedzinie neuronauk i technologii, takich jak neuroobrazowanie, genetyka molekularna, neuromodulacja, które przyczyniają się do lepszego zrozumienia układu nerwowego i opracowywania innowacyjnych metod leczenia i diagnozy. 

Czym zajmuje się neurolog?

  1. Neurolog to specjalista, który zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem i opieką pacjentów z zaburzeniami układu nerwowego. Dzięki dokładnemu wywiadowi medycznemu, w którym zbierane są informacje na temat objawów pacjenta, jego historii choroby oraz innych czynników ryzyka neurolog podejmuje decyzję o badaniach, które obejmują ocenę funkcji mózgu, rdzenia kręgowego, nerwów obwodowych i mięśni (tomografia komputerowa (TK), rezonans magnetyczny (MRI), elektroencefalografia (EEG), badania laboratoryjne). Lekarz neurolog pomaga w wielu schorzeniach i dolegliwościach, także takich, w przypadku których diagnoza nie została jeszcze postawiona. Zajmuje się szerokim zakresem przypadków, ponieważ zaburzenie funkcjonowania układu nerwowego często daje niespecyficzne objawy, które początkowo mogą kojarzyć się ze zmęczeniem, stresem albo niewielkimi dolegliwościami ze strony kręgosłupa. 

Kiedy należy udać się do neurologa?

  1. Jeśli doświadczasz nawracających lub silnych bólów głowy oraz twarzy, nawracających bóli kręgosłupa wraz z jego zesztywnieniem, silnych bóli pleców albo lędźwi promieniujących do nóg (podejrzenie rwy kulszowej), mimowolnych skurczy tułowia lub twarzy, mrowienia kończyn i zaburzenia czucia, wzmożonej męczliwość mięśni bądź spowolnienia ruchowego, pogorszenie się koncentracji bez wyraźnego powodu, zaburzeń widzenia, węchu, połykania, pamięci, równowagi i mowy zgłoś się na konsultację. 
  2. Do neurologa należy się zgłosić w przypadku podejrzenia lub otrzymania już wcześniej diagnozy chorób takich jak m. in. padaczka, zwyrodnienia kręgosłupa i rwa kulszowa, stwardnienie rozsiane, migreny, choroba Alzheimera, choroba Parkinsona ale również po udarach mózgu i chorobach mięśni (miastenia, miopatia, miotonia).

Usługi

Konsultacja neurologiczna

Od PLN 300

Skontaktuj się z nami już dzisiaj

+48 606 804 275

7 Góra Med. © 2023 All Right Reserved